Club Handbol Igualada

logo_2-removebg-preview (2)

Juvenil Masculí

VICTÒRIA DISPUTADA DEL JUVENIL MASCULÍ

Juvenil masculí 36 – 34 Cooperativa Sant Boi

 

Primera victòria a lliga del nostre juvenil masculí.

Partit molt renyit de principi a fi, on el nostre equip tot i que feia l’efecte que tenia el control no ha estat còmode i han suat de valent per emportar-se els dos punts davant un Sant Boi que ha competit fins al final. En la primera part han pogut obrir una escletxa de fins a 5 gols d’avantatge gràcies a les bones definicions en atac i bones aturades sota pals, que semblava que ens permetria trencar el partit. No obstant això, els rivals no abaixaven els braços i aprofitaven les errades dels igualadins per escurçar distancies. Amb aquesta dinàmica s’ha arribat al descans amb un 19 a 17 a favor.

La segona part ha estat igual de disputada, l’equip rival no ha donat el partit per perdut en cap moment i en una bona embranzida han aconseguit empatar el partit. En aquest moment el nostre equip ha passat pels moments més complicats del partit. Els igualadins, però, han pogut retrobar les bones sensacions, i aprofitant la circulació i potència dels jugadors han obtingut posar-se dos gols per sobre a les acaballes del partit i endur-se la victòria i els dos punts.

Amb aquesta victòria sumen dos punts importants per mantenir-nos en la 5a posició del grup i encarar amb més motivació el pròxim partit a casa del líder. Seguim!

Jugadors: Oriol Pou, Roger Trull, Ot Palmés, Xavier Malpartida, Oriol Cirera, Guerau Llansana, Antón Aguilera, Jaume Magaña, Raul Marín, Arnau Vargas, Pol Alonso, Pol Andueza, Ferran Garcia i Quim Amich

Porter: Joan Tardà

Entrenador: Elias Galiano

Delegada: Iolanda Gandia

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *