Club Handbol Igualada

logo_2-removebg-preview (2)

Cròniques dels equips Cadet Masculí A i B

– CADET MASCULÍ A
HANDBOL BORDILS – 37 / JORBA SOLÀ CHI A – 39″

“Bon partit de l’equip igualadí”

Tot i l’inici sobtat amb dos gols inicials del Bordils, al partit d’aquesta setmana el ritme de joc va ser constant durant tot el partit i es van dur a terme jugades que van permetre contrarestar els atacs de l’equip local. També a considerar la defensa que encara que s’ha de consolidar en quant a la comunicació en els canvis i circulacions, va posar en dificultats al Bordils i va recuperar pilotes que es van poder aprofitar en l’atac.

Sobretot s’ha de destacar que no hi va haver grans oscil·lacions amb el ritme i aquesta constància, que en altres ocasions no s’aconsegueix, va ser determinant. 

Vam poder gaudir d’un partit en que la col·laboració i l’aportació de tots els jugadors va ser clau.

Felicitats a tot l’equip i a continuar millorant!

FITXA TÈCNICA:
Jugadors: Adrià Nogales, Hugo Cazorla, Jan López, Jan Tardà, Joan Valentí, Noel Badia, Oriol Cirera, Pol Solís, Roger Trull i Santi Cuevas.
Entrenador: Nil Subirana
A la banqueta: lesionat i com a capità Àlex Pajuelo.


– CADET MASCULÍ B
LA SALLE BONANOVA – 35 / JORBA SOLÀ CHI B – 36

«In extremis»

El partit d’aquest dissabte va ser d’infart. Amb dues parts molt diferenciades i diferents. Tot i l’inici del partit on els nois van sortir un pèl distrets, a la que van agafar la directa, ja no la van deixar i van anar per sobre el marcador durant tot el partit, arribant al descans 15 a 21, i amb una efectivitat del 100%. Tot el que van tirar a portería va entrar, i a més a més a nivell defensiu estaven molt i molt solvents amb alguna aturada de molt mèrit per part del nostre porter. Tot plegat va fer que l’equip contrari en els últims deu minuts de la primera part només va aconseguís marcar tres gols.

La segona part ja va ser una altre història. L’equip contrari va posar una marxa més, i quan els nois van reaccionar, en tres minuts ja els havien fet cinc gols. No és perquè sortissin confiats, al contrari, però una defensa avançada no deixava desenvolupar els joc dels igualadins, i els costava molt trencar la barrera, però tot i això, no van perdre el desavantatge i en els moments finals, estaven un gol per sobre o empatats, pel que ens feia preveure un final de partit disputadíssim, i així va ser, disputat i dur! fins al punt que ja amb marcador empatat a 35, i amb temps acabat, el nostre equip havia de tirar una falta de nou metres, que van transformar amb un gol brillant, que va desfermar l’eufòria de jugadors, entrenadora, delegada i dels aficionats que ens acompanyaven. Cal felicitar l’entrenadora pels moviments tàctics, a l’Anton (infantil A) que va jugar amb el nostre equip i a l’afició per ajudar a guanyar el partit des de la grada. Seguim sumant!!

FITXA TÈCNICA:
Jugadors: Guerau Llansana, Oriol Pou, Arnau Vargas, Aniol Gumà, Xavier Malpartida, Ot Pamés, Ferran García, Pol Alonso, Jaume Magaña, Anton Aguilera
Porter: Aitor Doncel
Entrenadora: Jana Elvira
Delegada: Pilar Guardiola

1 comentario en “Cròniques dels equips Cadet Masculí A i B”

  1. Francisco Alonso Angullo

    Anims equip, entrerador/a i afició. Amb aquests nois no ens podem aburrir de cap de les maneres

    F. Alonso,

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *