Crònica de l’equip Infantil Masculí A

  INFANTIL MASCULÍ A
ACADÈMIA IGUALADA CHI A – 27 /  HANDBOL RIBES NEGRE – 21

Partit controlat en tot moment per Acadèmia Igualada CHI, un gran partit en totes les línies i per tots els jugadors.

El partit va començar amb el nostre equip molt bé plantat sobre la pista amb molta intensitat en defensa que evita els atacs del equip rival, i amb un atac ràpid en les transicions, i jugant molt bé amb els nostres extrems. Així en els primers 5 minuts hem pogut treure un renda de 4 gols que no hem deixat mai, i que hem pogut augmentar el llarg de la primera part fins a deixar el marcador en un 16 – 8 el descans.

A la segona part, tothom estava a l’espera de com sortiria el nostre equip, si sortirien adormits o sortirien amb intensitat, després del que havíem vist en els últim partits. Però aquest cop els jugadors han sortit motivats i no han deixat cap opció el CH Ribes, han continuat amb una gran defensa, i un atac, amb molt bones transicions i llançaments des de els 9 metres que no podien parar l’equip rival.

El marcador final ha sigut 27 – 21, amb la sensació d’ haver jugat un partit molt complert.

FITXA TÈNICA:
Jugadors: Jan Mateo, Guillem Cabré, Alex Arribas, Damià Pou, Adria Nogales, Jordi Morales, Anton Aguilera, Raul Marin, Quim Amich, Jan Riba, Jan Parramona, Marc Velez; Dirigits per Enzon Visa i Dani Leon.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies