Club Handbol Igualada

logo_2-removebg-preview (2)

croniques partits 27 i 28 gener

LLIGA 2a. CATALANA SÈNIOR MASCULÍ , GRUP B JORNADA 15

FINQUES ARGENT HANDBOL IGUALADA : 33

LLAVANERES CALDES D’ESTRAC : 26

L’ IGUALADA GUANYA I CONTINUA LÍDER

 

Partit d’entrada complicat el jugat pel Finques Argent Handbol Igualada el passat dissabte a Les Comes, ja que jugava contra un equip amb el qual van perdre a la primera volta i que es troba a 5è lloc de la classificació.

Tot i això el partit ha estat més fàcil del que s’esperava l’equip igualadí, al minut 15 d’aquesta primera part l’Igualada ja s’ha posat pel davant amb un clar 9 a 5 i fins al final d’aquesta ha dominat sense gaires problemes acabant al minut 30 amb un 20 a 12, una diferència de 8 gols que donava una certa tranquil·litat per la segona part.

En tota la segona part els de l’Anoia han continuat dominant el partit i el Llavaneres en cap moment s’ha acostat perillosament en el marcador, però els jugadors de l’Igualada no han abaixat mai la guàrdia, ja que el Llavaneres és un equip amb un bon joc i uns minuts de relaxació podien tombar el resultat. El Finques Argent Handbol Igualada ha mantingut en tot moment la disciplina en el seu joc, amb una defensa molt ordenada i aprofitant els contraatacs per marcar, no perdent pilotes i assegurant els tirs a porta contraria.

Amb aquest joc han aconseguit acabar el partit amb un bon resultat, 33 a 26, que li permet mantenir el lideratge en la lliga.

Una jornada mes l’Igualada continua líder del seu grup a la lliga, li segueix molt de prop el SA Súria a 1 punt dels igualadins i en tercer lloc l’Handbol Sant Miquel de Barcelona a 4 punts.

Molt disputats aquests tres primers llocs a la lliga que té uns equips molt igualats i que cada partit, cada jornada, s’ha de lluitar com si fos una final.

Entrenats per Pol Cantero, han jugat:

Porters: Jordi Bermejo (8 aturades), Eric Plaza (6 aturades)

a la pista: Oscar Visa (7), Adrià Suero(4), Josep Lluis Àlvarez, Roger Calzada (2), Jordi Grado (7),

Sergi Garcia(4), Esteban Lezama (3), Jordi Vilarrubias (2), Rubén Àlvarez (1), Marc Vilches (2) i

Arnau Capitàn(1).

 

El proper partit es juga també a Les Comes el diumenge dia 4 a les 19:00 hores , contra l’Handbol Martorell. Aquest mateix dia a partir de les 17:00 el Club Handbol Igualada fa la

festa de presentació de tots els seus equips a Les Comes.

 

2a CATALANA JUVENIL MASCULÍ – GRUP B – JORNADA 13

CH Igualada 35 –14 C.H. Llavaneres Caldes d’estrac

 

Dirigits per Josep García, van jugar: Max Segura, Pol Riba, Iker Sabuquillo, Biel Hornas, Fernando Almendro, Arnau Torner, Marc Andreu, David Malpartida, Xavi Reina, Xavi Oliva i en la porteria Joel Solanelles i Guillem Nuñez

 

1ª CATALANA INFANTIL FEMENÍ ACADÈMIA IGUALADA CHI- 21 C.H.VILANOVA DEL CAMÍ- 16

Derbi de la conca d’Òdena força disputat, i és que el nostre equip ens té mal acostumats a guanyar massa còmodament. Comentar d’entrada que el CHI disposava de 9 efectius contant amb una alevina, que per cert va fer un tros de partit, mentre el contrari ha de fer convocatòria i descartar dues jugadores, la qual cosa els permet està més fresques per les rotacions durant tot l’enfrontament. L’Igualada va realitzar una defensa 5-1 que va ser molt agressiva i requeria molta intensitat doncs l’equip vilanoví era superior físicament. Al principi del partit el marcador era ajustat però de mica en mica les nostres jugadores van anar consolidant distàncies en el marcador, la qual cosa els va permetre arribar al final de la primera part amb un 10-5 a favor. La segona part va ser un intercanvi de cops (esportivament parlant) i on la nostra intensitat defensiva de mica en mica va anar baixant pel cansament, per aquest motiu va ser igualada marcant 11 gols cadascun dels equips. Final 21-16. Malgrat les dificultats el nostre equip segueix líder del grup C demostrant caràcter i la setmana vinent tindrem una prova més dura a la pista del Sant Joan Despí 4rt classificat. Jugadores: Aroa, Alba, Rebeca, Judit, Erika, Núria, Aina , Júlia i Claudia. Lesionades/Absents: Mèlat Entrenadors: Sergio i Olga Delegats: Pilar i Jerson

CADET FEMENI 3 JORNADA SEGONA FASE 27/01/2018
HANDBOL RIBES 24 – 24 CHI
Josep Carbo. Crònica d’un partit de lliga que va ser el que van poder veure i gaudir a San Pere de Ribes amb el nostre cadet femení. Un partit ple d’emocions i de cor , el cor de les lleones que poca a poc tornen a rugir. Un partit marcat per la duresa, tant en defensa com en atac, del rival. Un partit marcat pels nervis , en alguns moments, d’uns i d’altres dins de l’equip però un partit que es va veure que volien guanyar.
Vam arribar al descans amb una sensació que les del Ribes podien marxar en el partit amb un avantatge de 5 gols. Però a la sortida de la segona part aquesta diferència es va anar reduint lentament però sense pausa. Ni amb inferioritat numèrica (va haver moments del partit que vam jugar amb 4 jugadores), molts cops amb decisions força rigoroses per part de l’àrbitre, van aconseguir doblegar a l’equip igualadí que havia anat a Sant Pere a treure un bon resultat. Felicitats noies a seguir creixent i «rugint» .
Jugadores: Carla Carbó, , Marta Lopez, Elia Dueñas, Alba Camañes, Claudia Caparros , Karen Garcia, Mireia Monleon i Martona
Lesionades: Xènia
Infantils. Julia
Portera: Ari Sanjuan
Entrenador :Juan Pedro (POLLO) i Joel Solanelles
Delegats. Toni López i Josep Carbó

 

ACADÈMIA IGUALADA CHI ALEVI GROC

Aquest dissabte hem jugat amb el TORRO D’AGRAMUNT CHA, un gran partit contra un rival que ha donat la cara en tot moment. La 1a part marcada per un bon atac i una bona defensa que es va traduir en el resultat, 4-10. La 2a un joc molt intens i molt ràpid, alta quantitat de gols 11-17. La 3a part amb moltes imprecisions en les passades que van aprofitar els nostres rivals, 11-7. La 4a hem recuperat la intensitat del joc, sobrepassant a l’equip contrari malgrat del joc brut …, 8-13.
Tot l’equip ha jugat molt bé, però s’ha de fer una menció especial a Jan Rojo pel seu gran partit, tant en defensa com en atac.
Entrenadors: Max Segura
Jugadors: Jan Rojo, Roger Oliveres, Guiu Gomez, Biel Homs, Eric Angel, Lluc Pons, Bru
Margalef, Roc Esteve, Nil Camps.
Porters: Miquel Baró, Xavi Alonso
La setmana passada vam jugar contra el Handbol Sant Joan Despí «C», ens vam veure superats en tres de les quatre parts.
Entrenadors: Max Segura, Cesc Carles
Jugadors: Jan Rojo, Roger Oliveres, Guiu Gomez, Biel Homs, Eric Angel, Lluc Pons, Bru
Margalef, Roc Esteve, Nil Camps.
Porters: Miquel Baró

 

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *