Club Handbol Igualada

logo_2-removebg-preview (2)

cròniques dels partits: 12 i 13 d’octubre

TERCERA CATALANA PREFERENT SÈNIOR MASCULINA.1ª Fase. Grup A. Jornada 2

Dura derrota en el primer partit a casa

Club Handbol Igualada 31 – 32 H.Valldoreix

Primer partit de la temporada del primer equip a casa, disputat a la sala de barri del pavelló de Les Comes, diumenge al migdia i que s’enfrontava a l’Handbol Valldoreix.

La primera part va començar amb un ritme frenètic amb molts gols per banda, vora el minut 10 el partit anava amb empat a 6. Un partit doncs, que no estava dominat clarament per part de cap equip, la màxima diferència de gols ha estat de només dos per part de l’Igualada. A mesura que passava el temps el joc prenia més forma gràcies a uns atacs cada cop més elaborats tot i que per part del igualadins els costava sobretot la finalització, fet que té a veure amb el poc rodatge que encara fa el seu efecte. Tot i així, han acabat la primera part per davant en el marcador amb una diferència d’un sol gol (18-17).

La segona part ha seguit amb un marcador igualat, tot i que les bones sensacions que hi havia a la primera part en l’equip igualadí, van passar en mans dels visitants. Tot i que l’Igualada no deixava que s’escapessin en el marcador gràcies a jugades individuals, es notava que el Valldoreix dominava més el partit. Així doncs, s’ha arribat amb la mateixa dinàmica que durant tot el partit a pocs minuts del final, i per culpa de la pressió de guanyar a casa el primer partit i la falta de concentració, ha fet que els visitants s’enduguessin el partit per la mínima (31-32).

Una derrota que ha fet mal als jugadors igualadins ja que venien d’un valuós empat a fora i necessitaven guanyar per recuperar les bones sensacions. Per tant, s’ha convertit en una motivació més de cara al pròxim partit.

Dirigits per Eduard Ortolà, han jugat: Jordi Bermejo (6 a.) i Ton Casellas (9 a.) com a porters. Rubén Álvarez (2), Eduard Jounou (1), Adrián Suero (11), Esteban Lezama (1), David Cubí (4), José Luís Álvarez (2), Roger Calçada, Pol Cantero (3), Genís de Tena, Sergi Garcia, Èric Elvira (3) i Miquel Albareda (4).

INFANTIL FEMENÍ. FASE ELIMINATÒRIA LLIGA CATALANA. 1ª i 2ª RONDA

L’Infantil Femení ja és equip de Lliga Catalana

DISSABTE 12 D’OCTUBRE.

H Riudellots  17 – Club Handbol Igualada   20

Gran partit dels dos equips, ambdós dignes d’estar a la lliga catalana i molt igualat en tot moment, finalitzant la primera part amb  un empat de 10-10 i finalitzant amb un 17-20 gràcies al bon atac, defensa i a les ràpides transicions del nostre equip que van fer que marxessin del marcador.

DIUMENGE 13 D’OCTUBRE.

Club Handbol Igualada  21 – H. Riudellots  14

Es repeteix un gran i emocionant partit que les nostres noies van saber dominar amb una gran defensa, acabant la primera part amb un 11-6 i finalitzant el partit amb un merescut 22-14.

FELICITACIONS al nostre equip i a l’entrenadora per la tasca que està fent amb les noies.

Per l’Igualada, dirigides per Laura Baraldés i Jordina Marsal, van jugar aquesta eliminatòria: Núria Rizo, a la porteria, Èlia Torreblanca, Jana Elvira,  Ane Crespo, Olga Núñez, Aida López, Alba Casé, Txell Comellas, Júlia Subirana, Emma Jové, Amanda Sanjuan i  Judit Robusté.

JUVENIL MASCULÍ. LLIGA CATALANA.1ª FASE. Grup B. 1ª Jornada 1

Derrotats però amb bones sensacions 

Club Handbol Igualada 23 – AE Carles Vallbona BGM35 

Partit jugat el dissabte 12-10-2013  a les 17:00  a Les Comes . El primer partit que juguen els juvenils de l’Igualada  a la Lliga Catalana ha estat amb un del 5 millors equips d’aquesta lliga.

En tot el partit els de Granollers han demostrat la seva superioritat , però els nostres nois de l’Igualada no s’han donat mai per derrotats. Han plantat cara sense cap por i ha fet que l’altre equip  es tingués d’emprar a fons. 

A la primera part  el resultat era : Igualada 12  Granollers  18 , a la segona part el Granollers que tenia una banqueta complerta (14 jugadors) va demostrar menys cansament i van ampliar la diferència en 6 gols més, la poca rotació que es va poder fer a l’equip de l’Igualada es va notar a la segona part , però sempre els nostres jugadors supleixen aquesta  falta de banqueta amb el cor i la lluita fins el final.

La sensació és que el nostre equip pot fer un bon paper dins d’aquesta lliga.

Dirigits per l’entrenador : Pol Cantero , han jugat: Jordi Vilarrúbias,  Raül Ubia, Sergi Garcia, David Diaz, Cesc Carrer, Jordi Grado,Pere Sendra i Adrià Cano. Porters:  Marc Tarrida i  Carles Serra  Absent:  Daniel Fons. 

INFANTIL MASCULÍ “A”.LLIGA CATALANA.1ª FASE. Grup B.1ª Jornada 1

Primer partit i primera victòria

Club Handbol Igualada “A” 25- H. St Joan Despí “A” 22

Primer partit i primera victòria a la màxima categoria de l’handbol català en la categoria infantil.

En aquesta ocasió ens visitava el St. Joan Despí ,equip que ja l’any passat militava en aquesta categoria. Va ser un partit travat en el qual el nostre equip va sortir amb un parcial de 10 a 2 ens els primers 15 minuts però a partir de llavors la defensa  de l’equip rival va començar a funcionar i es va arribar al descans amb un 12 a 9 que deixava moltes preguntes a l’aire.

A la represa l´Igualada va començar jugant amb una mica més de força en defensa cosa que va fer mantenir la diferència entre 3 i 5 gols, al final vem arribar amb el marcador en un 25-22 que ens donava la victòria, però que demostra que durant moments l’equip perdia la concentració cosa normal ja que estem just al principi de la competició.

Bon partit el vist a les Comes esperant que el joc millori i que aquestes pèrdues de concentració siguin fruit del inici de la nova temporada a la nova categoria.

Per l´Igualada van jugar: Toni Barrantes, Max Segura, Dani Navarro, Iker Sabuquillo, Nil Subirana, Jose A. Herrería, Pep Bové, Arnau Capitán, Pol Riba, Cesc Carles, Ivan Ruiz amb Marti Méndez i Joel Solanelles a la porteria. Entrenadors Roger Calçada, Marc Tarrida i Pere Sendra.

JUVENIL FEMENÍ.LLIGA CATALANA. 1ª FASE.Grup Únic. 1ª Jornada

Partit Igualat 

H. St. Joan Despí “A” 22  – Club Handbol Igualada 19

La primera part ha tingut un mal començament per part de les jugadores igualadines. Cap al final d’aquesta part s’ha equilibrat el partit amb un resultat de  10 – 9  a favor de les jugadores del sant Joan.

A la segona part l’equip igualadí s’ha posat per davant en el marcador , i quan tant sols quedaven 5 minuts l’equip igualadí guanyava per 3 gols, quan les jugadores del sant joan Despí aprofitant una sèrie d’errades de les visitants han empatat . La pressió i els nervis han provocat que les jugadores igualadines perdessin el partit  per 3 gols de diferència .

Dirigides per Bernat Ruiz han jugat : Júlia Estany (P), Berta Calçada , Elena Mínguez, Mar Samper , Anna Vilarrubias ,  Ana Vázquez, Andrea Torregrosa , Marina Just , Iola Godó ,  Marina Agut i Marta Muñoz .

CADET FEMENÍ.FASES LLIGA CATALANA. 1a i 2a ronda

RESULTAT ENGANYÓS

CASTELLDEFELS – CH IGUALADA 25-17

CH IGUALADA – CASTELLDEFELS 23-23

Així és, la diferència de 8 gols en el global de l’eliminatòria entre CASTELLDEFELS – CH IGUALADA no reflexa el que realment s’ha vist a la pista durant aquests 2 díes, tot i saber la dificultat i la teòrica superioritat de les nostres rivals.

Dissabte 12 d’Octubre, les jugadores del cadet femení es van desplaçar a Castelldefels per jugar l’anada de les fases de classificació per pujar a Lliga, amb totes les ganes i l’il.lusió de guanyar.

Es podría dir que aquest primer partit va resultar una mica “estrany”. Durant els primers 20 minuts el marcador va estar molt igualat i les jugadores del Castelldefels no aconseguien escapar-se en el marcador, posant-se com a màxim 3 gols per sobre. Però, 7 exclusions molt discutibles de les nostres jugadores, alguns gols del Castelldefels donats com a vàlids quan estaven trepitjant molt clarament dins de l’àrea, junt amb altres detalls va fer que s’arribés a la mitja part amb una diferència en contra de 5 gols.

Durant la segona part, l’Igualada va mantenir en tot moment aquesta diferència de 5 gols (reduint-la inclús a 4 gols en alguns moments), no donant mai el partit com a perdut. Però també algunes decisions arbitrals dubtoses en els últims 4 minuts, van provocar que el resultat final fos de 25-17 deixant en les nostres jugadores una sensació d’injustícia.

Diumenge 13 d’Octubre, el CASTELLDEFELS ens visitava a les Comes. Conscients que recuperar els 8 gols en contra era pràcticament impossible, les nostres jugadores van sortir a guanyar el partit i treure’s les males sensacions del partit d’anada.

Des d’un primer moment, l’Igualada es va posar per davant al marcador. La lluita, entrega i bon joc de les nostres noies va fer que es posessin 5 gols per sobre, arribant a pensar que la remontada no era del tot impossible. Però el cansanci i la major experiència de les nostres rivals en alguns aspectes del partit, va portar a un marcador final de 23-23 immerescut.

Molt orgullosos del joc, de l’actitut i de la implicació  de les nostres cadets i dels seus entrenadors, les animem a lluitar de nou per arribar al TOP-4 i, perquè no, aquesta vegada guanyar-lo! Ànims noies!

Entrenadors: Joan Alcoberro i Hilari Canales .Jugadores: Irene (portera), Maria M., Maria B., Cristina, Marcel.la, Marta, Carla, Oriana, Èlia i Paula (lesionada)

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *